Usługi druku 3D

Zajmujemy się wykonywaniem usługowych wydruków 3D tj. części zamienne, prototypy, krótkie serie produktów, zabawki, prezenty, figurki, ozdoby itp.
Jakiego typu usługi druku 3D oferujemy? Wykonujemy profesjonalne wydruki 3D w technologii FDM, LPD Plus, UV LCD oraz zajmujemy się ich post-processingiem.

FDM

Do wykonania wydruku wykorzystujemy materiały termotopliwe o różnych właściwościach fizycznych: od bardzo sztywnych po elastyczne. W tej technologii używamy floty drukarek marki Zortrax model Zortrax M200/M200 Plus oraz oryginalne materiały do druku takie jak: Z-ABS, Z-HIPS, Z-PLA, Z-NYLON.

UV LCD

W tej technologii druku 3D wykorzystuje się światło UV do utwardzania żywicy fotopolimerowej. Warstwy modelu są naświetlane i utwardzane w całości, zamiast obrysowywania ich punkt po punkcie wiązką laserową. Technologia UV LCD jest do 8x szybsza od SLA i do 9x bardziej precyzyjna. Stanowi idealny wybór dla jubilerów, dentystów, inżynierów i innych profesjonalistów, którzy potrzebują stosunkowo małych, ale bardzo precyzyjnych i bogatych w detal modeli.

LPD Plus

W technologii LPD Plus wykorzystywane są dwie dysze naprzemiennie deponujące materiał bazowy, z którego wykonany jest model oraz podporowy, z którego wykonane są struktury podporowe rozpuszczalne w wodzie. W ten sposób możliwe jest drukowanie modeli z elementami oraz szczegółami niemożliwymi do uzyskania na drukarkach pracujących w technologii FDM, ekstrudujących tylko jeden materiał. Do wykonywania wydruków w tej technologii wykorzystujemy drukarki Zortrax M300 Dual oraz Zortrax Inventure.